Budownictwo i dom

Po co są profile tarasowe

Tarasy pojawiają się praktycznie we wszystkich nowych domach. Znajdują się na tyłach domu, z wyjściem na ogród. Są przeważnie miejscem relaksu czy też przestrzenią towarzyską. Stawia się tam stoły, krzesła, wygodne kanapy, wiesz się hamaki i tak dalej. Mało kto, jednak, pamięta o tym, że zanim z takiego tarasu zacznie się korzystać, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć.

Taras, który przetrwa mimo licznych opadów

profil tarasowyZewnętrzna, użytkowa część naszego domu, jaką jest taras, narażona jest na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Największym zagrożeniem dla płytek, którymi w większości wyłożona jest podłoga tarasu, jest woda we wszystkich jej postaciach. Mieszkamy w klimacie, w którym występuje szczególnie dużo dni deszczowych. A to zwiększa prawdopodobieństwo, że płytki na tarasie zwyczajnie w świecie nam popękają. Dlatego też niezbędnym elementem przy zakładaniu każdej powierzchni tarasowej jest tak zwany profil tarasowy, mający zabezpieczać przed gromadzeniem się wody. Takie profile tarasowe mają w zasadzie dwa główne zadania- jednym z nich jest skuteczne odprowadzanie wody poza przestrzeń tarasu, a drugie polega na zabezpieczeniu krawędzi tarasu przed wszelkimi uszkodzeniami. Przykładowo, płytki dzięki takim profilom nie ulegają obsunięciom. Profile tarasowe wykonane są zazwyczaj z aluminium, odporne są na korozję i dają żywotność naszym tarasom na długie lata. Dlatego tak ważne jest to, aby nie zapominać o montazu profili tarasowych zanim zdecydujemy się na położenie płytek.

Każda część naszego domu wymaga tego, aby być dobrze wykonana. Przykładowo, na tarasie umiejętnie zabezpieczone płytki dzięki profilom tarasowym pozwalają korzystać z tarasu przez długie lata. Trzeba tylko odpowiednio założyć taki profil tarasowy.