Produkcja

Kompresory i ich rodzaje

Z różnego rodzaju kompresorami mamy styczność codziennie, niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Kompresory są stosowane np. w kolejnictwie, zamrażarkach, lodówkach, zakładach przemysłowych. Sprężarki używane są też w systemach klimatyzacyjnych. Pompując opony w samochodzie na stacji benzynowej również korzystamy z kompresora.

Rodzaje i typy kompresorów

 kompresory śrubowe cenyKompresory dzielą się w zależności od systemu ich zasilania. Wyróżniamy sprężarki spalinowe, elektryczne tłokowe i śrubowe. Kompresory spalinowe znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w miejscach gdzie nie mamy możliwości podłączenia się do sieci elektrycznej. Są one dość wydajne, jednak ich prace charakteryzuje duży hałas związany z pracą silnika spalinowego. Sprężarki elektryczne tłokowe do niedawna stosowane były bardzo często z racji tego, że są bardzo wydajne, nie zużywają dużo energii i mniej awaryjne. Teraz ich miejsce zajmują kompresory śrubowe, charakteryzują się dużą wydajnością, nie pobierają dużo prądu oraz nie generują prawie żadnego dźwięku podczas pracy. Kompresory śrubowe ceny mają dość przystępne nawet jak dla osób prywatnych. Kwota jaką musimy przeznaczyć na zakup takiego kompresora zależna jest przede wszystkim jaka wydajność nas interesuje. Sprężarki śrubowe generujące moc około 7,5 kilowatów to koszt rzędu dziesięciu tysięcy złotych. Jedną z większych zalet tych kompresorów śrubowych jest ich mała awaryjność i łatwość przeprowadzania napraw.

 O wysokiej jakości kompresorów śrubowych i ich licznych zaletach świadczy przede wszystkim ich popularność. Sprężarki śrubowe już dawno  wyparły innego rodzaju kompresory. Największym producentem tych urządzeń jest firma znajdująca się na terenie Ameryki. Ciesząca się bardzo dobrymi opiniami konsumentów z całego świata.